House of Cosy Cushions – Spell

Obrázek

„Het is muziek waarop het heerlijk wegdromen is, maar ondertussen wordt de plaat je bijna stiekem steeds dierbaarder“
(De krenten uit de pop)

„Bezwerend, dierlijk, rauw…een intrigerende trip langs vooral de donkere kanten van de menselijke psyche. Waarbij meer dan eens de vergelijking met Nick Cave of PJ Harvey de kop op steekt.“ (VPRO 3VOOR12)

„Je wilt niet dat stempel hebben van eeuwige tweede“ (Arjen Robben)

Taky nemáte tušení o čem ty citáty sou? Já taky ne, ale zkopíroval jsem to z jejich oficiálních stránek, takže to určitě bude něco o fotbale, tulipánech nebo holkách z vitrín. House of Cosy Cushions (stupeň retardovanosti názvu kapely někde mezi Puff Daddy a Kiss The Anus of the Black Cat) sou totiž z Holandska. Arjenem Robbenem tohodle uskupení je holandsko-anglickej umělec Richard Bolhuis, což neznamená, že by byl stále padající kunda, ale že tomu prostě rozumí.

Bolhuis je tak dobrej, že si během nahrávání občas střihne i nějaký to plátno (http://www.richardbolhuis.com/) a během koncertů dělá videodiskotéky. A jestli Bolhuis neposlouchá Kilimanjaro Dark Jazz Ensemble, Coil, Dale Cooper Quartet & The Dictaphones nebo Bohren & the Club of Gore, tak přestávám pít piňa coladu! Album má 9 válů a je většinu bez vokálu, což je celkem škoda. Jo a sou tam trumpety. A je to drone a folk a ambient a temný jako když zhasneš.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s