Thursday Bloom

Obrázek

 

Už dle úvodní fotky je poznat, že jsem 2x mistr jižních Čech ve screenshotování. Nejdená se totiž o oficiální cover, ale o screenshot z bandcampu. Nutno podnotknout, že sem chvíli screenshotoval i Bundesligu. Než se mi stalo neštěstí. Zdá se, že Bundesliga neštěstí přitahuje. Když šel Štajner do Hannoveru, tak byl nekuřák. Než šel Šimák, tak si myslel, že hrát automat je jenom další výraz pro drandit si policajta. No a Fenin? Ten pro jistotu rovnou vypad z vokna. Neštěstí, deprese, smutek. A o tom přesně je tvorba tohodle mladýho Australana.

Deprese jsou prostě teď mezi mladejma v módě, protože jak říká Fenin: „Nejni každej den teplice.“ U Thursdaye se duševní stav bohužel ale vymknul z ruky. Někdy okolo února minulýho roku (pokud to čtete vy, lidé budoucnosti, tak okolo roku 2013) se tento mladík rozhodl, že jako terapii vydá během 12ti měsíců 12 ípíček. Docela dlouho se taky držel svýho ambiciózního plánu. Hned v únoru vyšlo EP A Lonely Night, smyčcový ambient řízlej field recordings z nějakýho hlaváku, kde se občas mihne i klavír. V březnu následovalo EP Quiet Fire, v podobným duchu a v dubnu pak EP Monolith. V dubnu buď začal kouřit, hrát automaty, nebo vypad z vokna, protože todle 2 songový EP je oproti předešlým krátkohrajícím deskám temný jak tma v hrnci.

Ona se celkově jeho tvorba vyznačuje delší stopáží (5-10 minut) a menším počtem tracků (2-4). Okolo května cigarety / automaty / padání z voken opět omezil a poprvé sahnul po bubnech a kytaře – i když jen na chvilku. Druhej track z EP Like Ghosts je čistej post-rock s klasickým nájezdem až do bubnů a pak zase zpátky. Tim výlet s těmahle ultra-metalovejma nástrojema končí a Thursday Bloom se opět navrací ke smyčcovýmu ambientu. Podle svých slov byl s EP Halcyon nespokojen, vytvářel ho prý ve fázi hluboké deprese a tvorba byla těžká jak skok o tyči. Ve svém zpětném přiznání na facebooku se svěřuje s osobními problémy (vy víte kterých) a popisuje svůj tvůrčí blok. V červenci vydané EP Persephone je prý už jen recyklace dříve zkomponovaných válů a srpnové Somnolance je vydáno kvůli imaginárnímu tlaku a obavy ze zklamání sebe a ostatních, že nedokončí svůj ambiciózní projekt.

V srpnu se pak odmlčel a celý internety si nebyly jistý, jestli je ještě naživu. V únoru 2014 ale vstal jako fenin z popela a oznámil světu, že je stále na živu a hodlá ve svojí tvorbě pokračovat. Hudba to nejni nikterak světoborná, ale celej projekt je prostě sympatickej a zjistil jsem, že mu fandim víc než Ivetě Bartošový. Tak si to pusťte v noci do sluchátek a ne během cyklovýletu po českých pivovarech.

Všechny EP jsou volně ke stažení na bandcampu a já předpokládám, že oba návštěvnící blogu si umí zavazovat tkaničky a tudíž dropbox nebude potřeba. Zde link: http://thursdaybloom.bandcamp.com/

A když už jsem v tom, zde ještě pár staročeských feninovek:

– Kdo jinému jámu kopá, sám do ní fenin.

– Jak se do lesa volá, tak se z okna vypadává.

– Duben, z okna pudem.

– Fenin nepadá daleko od stromu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s