VA – No end of vinyl

R-4700055-1372671900-2649

 

No end of vinyl je kompilace, která se loni objevila na labelu Crónica. Právě jste si přečetli větu, která vám pravděpodobně nic nevysvětlila. Ale to není moje vina.

Po pravdě, první díl této kompilace se objevil už v roce 1999, kdy tehdy celkem dancefloorově orientovaný label Mego dal dohromady abstraktní, lehce experimentální kousky s tím, že otevře oči posluchačům a místo hudby přítomnosti ukáže hudbu budoucnosti. Což se jim tehdy docela povedlo, jak si jistě všichni pamatujete.

Na loňském výběru se neobjevilo v podstatě žádné velké jméno, proto jsem jej ihned po stáhnutí zdárně ignoroval a místo toho jsem se, vcelku logicky, věnoval pití jégermajstra a sledování hlubokých psychologických děl Tomáše Magnuska.

Jak už vám asi došlo, byla to chyba! Asi první chyba v mém životě, protože jinak chyby nedělám naprosto žádné. Hned první song, který mají na svědomí vítězové německé odnože „Stupid name for a band“ @C je totiž příjemný, bublající noise, který se zadere pod kůži lehce jako osmiminutový kůň převalského plouživého temna. To je ale metafora! A to jsem teprve na začátku.

Christoph de Babalon z Balatonu s kouskem The End of Vinyl (ani si nepamatuju, kdy tenhle bejk naposled vydal něco nového) udržuje nastavený level a možná jej ještě o trochu posouvá výše. Na beatu položený experimental, který se opírá o nekonečnou halucinogenní smyčku upletenou z tapířích slz. JSX taky překvapují a to především proto, že vůbec netuším, kdo to je. Cindytalk, jako největší jméno na výběru, to trochu přehání s experimentalem a působí uprostřed výběru asi jako podrážděný Petr Muk na Václaváku. Naštěstí se do roviny minimalu opře hned další pán na holení Goner a jeho Morbid Rave Refix dá pořádně naložit vašim bubínkům, a to logicky proto, že se tam bubnuje.

Zbytek výběru ještě doplňují jména jako Pita (kurva ale!), Rashad Becker (bratranec Borise Beckera), Arturas Bumšteinas nebo Opcion.

Tenhle výběr za to stojí. Dropbox.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s