Talvihorros – Eaten Alive

a1518206729_10

 

Ben Chatwin! Zapamatujte si to jméno…abyste věděli, o kom píšu. LOL. Tento post jsem začal psát v sobotu, tudíž může obsahovat sobotní vtipy.

Eaten Alive je Chatwinova sedmá deska za posledních let, takže se můžete vsadit, že si za ty roky zapíchal míň než vy. Všechny předchozí byly dobrý, ale až tahle poslední je vynikající.

Tentokrát se Chatwin spojil s Danielem Crossleyem (Fluid Audio) a sedmou řadovku pojal jako exkurzi do narkomanského šílenství, které si Crossley prodělal a zapsal. Tudíž je to umění. A jelikož album dopadlo dobře, opět se děti potvrdilo to, co vaši rodiče nechtějí slyšet – drogy jsou skvělý. Když budete čichat hodně toluenu, jednoho dne natočíte dobrý album. A když ne, pořád máte šanci, že seženete dobrý místo jako šlapka na Václaváku.

Takže jak už bylo řečeno, Eaten Alive je trochu takový Frances the mute, až na to, že Chatwin neumí na španělku, protože to není píča. Místo toho používá počítač a chvilkama bych si i tipnul, že má dva počítače a možná i iPad, protože tam hraje doopravdy moc zvuků. Celkově mi album náladou hodně připomínalo film Bastardi 2, ale pak jsem se nad tím zamyslel a zjistil jsem, že mi to Bastardy 2 vlastně vůbec nepřipomíná.

Když jsem se nad tím tedy zamyslel pořádně, přišel jsem na to, že mi to připomíná mnohovrstevnaté elektronické plochy, postupně gradované až do orgasmických, post-rockových poloh, které jsou dobré asi jako ražniči na piči. Hodně masa, hodně krve, hodně vjemů a pak rychle usnout. Elektronická hudba je v Chatwinově pojetí bublající, hravá a melodická – ale přesto pořád zůstává ze zásady spíše kytarová a hymnická.

Každý song má vlastní atmosféru, zapadá do konceptu a kdyby vám to náhodou ještě nedocházelo, tak je pojmenovaný i podle určité fáze, ve které se narkoman Crossley nacházel. Tudíž je to umění, volové.

Eaten Alive má magickou schopnost vtáhnout vás dovnitř. Zakousne se do hlavy a vyždíme vás jako Mašlíková za dva litry. Navíc se dá poslouchat:

-v sedě nebo leže
-za chůze
-v kuchyni, na záchodě, na chodbách
-je dobré i k běhání nebo k sraní
-když ho na ipadu pauznete, můžete jej pak pustit z místa, kde jste jej pauzli (!!!)
Jedno z nejlepších alb tohoto roku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s