Primavera / Den třetí

Dnes jsem se zlil jako váza. Říkám to předem, abych předešel osočování z nedostatku gramatiky. Den začal jak víno. Vstali jsme na poledne a s Palivem jsme vyrazili nakoupit snídani pro všechny. Koupili jsme dvě bagety a nejnovější album Rachmaninova v Lidlu. Album je nejlepší pouštět si s pomerančovým džusem a v teple domova, jinak totiž člověk může pít tu vodku rovnou z popelnice. Po vydatné snídani (Apačka žere tak osumdesát vajec denně) jsme ve čtyři odešli do našeho oblíbeného Auditoria na Julii Holter. Její Loud City Songs patřily minulej rok k top třem věcem, který jsem slyšel ve vaně. Bohužel byly sedadla nějaký divně jiný než den před tím a neusl jsem. Palivo taky ne. Značně rozladěni jsme po koncertě šli shánět pohledy, protože jsem tvojí bábě z budějc slíbil, že jí pohled pošlu s paštikou.

Potom co jsem nekoupil pohled, ale u nějakého stánku ho ukradl, jsme šli někam na festival. (Apačka mi právě říká, že by si dala osumdesátý druhý vejce). Nicméně pokračujme v krasopisu. Po Julii Holter následoval řádnej chcanec, ale to nám nevadilo, protože jako řádní kreténi si na festivaly nosíme knihy. Tak jsme si lehli mezi pisoár a gril a četli si Platóna než přestalo chcát. Drive by Trakaře jsme bohužel prošvihli, ale to nám bylo jedno, protože jsme objevili stánek s Martini. Víme, že to pil James Bond, takže to bude asi dost dobrý i pro nás.

martini

Neni to Jägr, ale stálo to míň než dvojitá vodka s Red Bullem (12,50 za drink – sic!). Na ATP hrála kapela Poop, kterou omylem otiskli do programu jako Loop a tim pádem všichni čekali techno, ale byl to sranec. Rychle jsme před tou mrtkou utíkali směrem na další stage, ale moc jsme si nepomohli, protože tam hrála kapela Referee. Hned co jsme dorazili, jsme se s Palivem shodli, že kapela od nás dostane červenou kartu za retardovanost a rychle jsme utekli zase dál. Vedle naštestí hráli Speedy Ortiz, což byl jeden z vrcholů večera, protože jsme našli nafukovací míč a půl hodiny jsme předváděli fotbalové triky z naší kouzelné zahrádky. Pak jsem to omylem z přímáku seslal do moře a museli jsme jít pryč. Potom co jsme prošli vodní Bagdád směrem k hlavní stagi, kde hráli tři sestry Haim, jsme si poslechli tři věci a jelikož nezahrály ani Kovárnu, ani Sovy v mazutu a Dám si sedum piv a jednu zelenou, jsme šli zase zpátky. FKA Twigs byla skvělá, ale hrála bohužel 500 metrů opodál a nebylo jí z Martini stanu vůbec slyšet, tady bych tedy rád udělil jedno malé mínus. Sharon van Etten to samý a to byla jen 200 metrů pryč. Byla slyšet jen basa a celou dobu jsme si lámali hlavu, jestli Sharon předvedla tu scénu ze Základního Instinktu. Nevíme.

sharon

Pak jsme se přesunuli na Pixies, kde jsme potkali Apačku a rozjeli solidní metal. Rozumějte mosh pit o třech lidech jako ho mívá Kryštof na Rock for People. Nejvíc mě bavila písnička, kde se dá v refrénu zpívat „Jsem pejsek“ a hned poté „Monkey come to Poland“. Při Where is my Mind jsme si ve třech kleknuli do těch mokrejch sraček, abychom se mohli modlit, ale Brad Pitt na stage stejně nepřišel. Místo toho jsme vypadali jako totální retardi se špinavejma kolenama. Poté následovalo dilema roku – Haxan Cloak nebo Deafheaven? Jelikož jsme s Palivem Haxana už viděli a jsme vostrý kluci s vostrejma pindíkama, co maj rádi vostrý kytary, tak jsme místo do Boiler Roomu šli na Pitchfork a to nakonec byla dobrá volba. Takhle má kurva vypadat metal!! Nejlepší koncert celý Primavery 2014. Kdo nepude 5.8. na Sedmičku, neni Čech! Pak honem na další Martini a na Kvertelak. Skvost večera – hráli průřez diskografií od Má jí motorovou, přes Čert na koze jel až k Galileo Galilei, on byl tenkrát totiž opilej a pak jsme radši jeli taxíkem domu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s