Ultracoït – Sex Church

a3065349575_10

Já vím, co si teď říkáte. Doopravdy může být kapela s názvem Ultracoït dobrá? Copak je možné, aby bylo dobré album, které má jako artwork katedrálu s klenbou tvořenou obrovskou vagínou? Copak se mi můžou líbit písničky, které mají názvy jako Periods, Hipster Scatologist, Bipolar Slut nebo Greasy Haircunt? A je Luciáš Benda píčus?

Inu, na všechny otázky je kupodivu stejná odpověď – ANO.

Francouzští Ultracoït jsou totiž jednou z mála kapel, které dělají vše proto, aby vypadali jako dementi, ale ve skutečnosti jejich hudba dobře zní (z českých například Pláč Hoven). A když píšu dobře, tak tím myslím tak dobře, že jsem si podvečer po bikram józe, zenové meditaci a akupunktuře nasadil sluchátka a první co mě napadlo bylo „to si ze mě děláš prdel, že tahle mrdka, kterou jsem si stáhl jen kvůli názvu, zní takhle dobře. No to si snad děláte… kurva píča, co toto…no to mě pojeb, to mi pomrdej matku i dědu, to mi teda naser péro třeba do voka, to je fakt takhle dobrý?, mě mrdne, to není kurva možný, to se snad dojebu, pučte mi psa, pučte mi nějakýho psa, protože jestli je to takhle dobrý, tak to ho normálně umrdám k smrti, páč tohle přece není možný.“

Doopravdy. Jako správný hudební žurnalista jsem se samozřejmě snažil najít o nich 1392085_709529345755017_4032223123018650017_nvíce informací, abych vás uspokojil, ale bohužel, vše bylo ve francouzštině a já francouzsky umím pouze quattro stagioni por favor, tutti frutti gianluigi buffon. Předpokládejme ale, že jsou běžní francouzi, tudíž můžeme jisto jistě říct, že mají rádi bagety, bydlí někde poblíž Eiffelovky a i když masturbují, mají kolem krku kašmírovou šálu a ukusují croissant.

Zcela vážně se ale dá říci, že jsou čtyři, dva hrají na kytaru, jeden na basu a jak už to tak bývá, nejtlustší na bubny. Mají za sebou dvě EP (S/T a The Sperm), které ještě ale víceméně zavánějí až nechtěným „amatérismem“ a džoukem. Jinými slovy, letošní dlouhohrající deska je konečně něco, co se dá plnohodnotně považovat za noise-rockovou nahrávku a to tak dobrou, že se francouzské servery předhánějí v přirovnání ke kapelám jako Unsane nebo Hawks. Narozdíl od nich ovšem postrádají hutnost a nahrazují ji přímočarostí a proklatě vyfičenými kytarami. Ano, sám nevím, co to znamená.

Jestli hledáte dobrou noise rockovou nahrávku tohoto roku, právě jste ji našli.

Dropbox.

Vinyl: http://ultracoit.bandcamp.com/album/sex-church-12-lp-2014

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s