Mark Templeton – Jealous Heart

a3020762315_10

Klikat na internetu na desky s tagama noise, drone, field recordings je jako klikat na klitoris jakýkoliv holky. Děláte to dlouho, nikam to nevede a jen jednou za čas z toho má někdo radost. Přesně takhle jsem se doklikal až k Markovi Templetonovi. Nevím proč, ale napadlo mě, že byste možná chtěli o tom albu něco vědět a tak jsem pokračoval v klikání na různý rozhovory a recenze, což zpětně považuji za nápad skvělý asi jako dívat se na rozhovory s Janem Kollerem. Pro ty z vás kdo ale vůbec netuší, kdo je Mark Templeton, tak je to kluk z Kanady, který chodí po baráku svých rodičů, hledá starý kazety a videokazety a z těch pak vytahuje zajímavý zvuky a ve svým Makintošu, kterej stál tolik peněz, jako životy patnácti etiopanů, ty zvuky pak různě šteluje pomocí myši, klávesnice a monitoru  do čehosi, co připomíná písničky, které pak my, znudění Evropani bez zajímavých věcí jako hladomor, války, AIDS nebo ebola, můžeme po nocích stahovat z internetu a hluboce nad nimi přemítat.

Tak jsem tedy učinil a musím říct, že i když to album nedává smysl, po čase se zadře pod kůži a zůstane tam, protože Templetonovic dusivé schizofrenní tlačení loopů a samplů nakopává ke krásné melancholicko-pesimistické náladě. A to je pro mě, kluka citlivýho, to nejdůležitější. Pokud jste tedy kamarádi s projektu typu William Basinski,  je tohle album jasná volba. Navíc, oproti dalším nudivým pičusům, tohle album sem tam sklouzne trochu víc do zákonů elektroniky, takže tu sem tam máme něco jako beaty, který jsou sice tak pomalý, že by je předběhla i vaše babička, ale i to se počítá.

Loopy Marka Templetona

Loopy Marka Templetona

Abych si ale nepřipadal tak hloupě, že jsem Vám o Templetonovi neřekl víc, pro nápravu karmy jsem dal dohromady alespoň pět zajímavých faktů, které určitě víte. Jelikož vím, že všichni na internetech mají takovýhle články rádi.

  1. Když se najíte, tak se pak i vykadíte.
  2. Rychlovarná konvice umí ohřívat vodu.
  3. Přes den je světlo.
  4. Auta jezdí po silnicích.
  5. Byli jste ve vagíně vaší matky.

Album v Dropboxu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s