Ostrov – 100%

 
Protože mě Šumivo o víkendu dost vylekal svým vyjádřením, že málem něco postnul na blog, rozhodl jsem se, že opět začnu být aktivní. Abych nebyl za máslíčko. Rok 2015 už nám začal a je na čase, abych sem letos hodil svou první věc.

Jak Palijo párkrát naznačil posty o knihách, ani jeden z nás (krom Šumiva teda) nejni blogově neaktivní – jen oba píšeme na goodreads. Což je takový knižní last.fm. Proto tam taky píšeme většinou o knihách. Výhodou je, že tam je asi 8 českých uživatelů, z čehož 6 jsem já a Palijo. Jelikož si ale platíme roční hosting wiwontworu, tak asi bude lepší, když budem psát sem, protože jinak by to byly vyhozeny prachy voknem. Lol.

Stejně jako u hudby, je mi i u literatury všechno španělského krajně nesympatický a nejradši bych po tom házel párky. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že si přečtu knihu norskou. Navíc mi ji doporučil Paliy jako nejlepší letošní knihu. A já nemohu než souhlasit.
Ostrov Roye Jacobsena má 200 stran – i tak se do nich vměstná 15 let života na malým ostrově na severu Norska, kde hospodaří jedna rodina s tím, co drsná příroda dá. Děj začíná v roce 1913, takže rodina doma nemá playstation 4. Jacobsen se s tim vůbec nesere – kniha obsahuje stejný počet emoci, jako umí vyjádřit obličej této paní.
  

Celá rodina, včetně dědy, lehce retardované sestry otce Barbry a 3lete dcery Ingrid je zapojena do každodenního pracovního procesu. Výše uvedené osoby s matkou Marii a otcem Hansem tvoří kompletní osazenstvo ostrova, který bud vyrábí sítě, loví ryby, opravuje lodě, opravuje barák nebo spí. A to i o víkendu a o prázdninách. V knize se nestane nic převratného, otec není ve skutečnosti děda a dcera nespí s koněm. V knize se ani jednou neprcá a neobsahuje ani jeden full frontal. Jacobsen jen popisuje život na ostrově – někdo se narodí, děti jdou časem do školy, najdou si práci, navštěvují místa mimo ostrov, vrací se na ostrov, někdo občas umře a tak dále. Stále se divim těm 10/10.

Pečivo out.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s