Buñuel – A Resting Place for Strangers 90%

BUNUEL A RESTING PLACE FOR STRANEGRS

Jelikož nepředpokládám, že jste všichni vzdělaní jako já, opět vás budu muset uvést do děje. V historii Španělska se narodili jen dva lidi, kteří neuměli fotbal a tím pádem se museli živit jinak. Byl to Luis Buněl a Picasso. Picasso to moc daleko zrovna nedotáhl a dneska už pomalu nikdo neví kdo to byl, za to Buněl se stal docela respektovaným filmařem, který natočil několik progresivních filmů, za všechny například Andaluský pes, 2001 Vesmírná odysea a Rychle a zběsile 6.

Proč o tom píšu? Protože jméno Buněl převzala nová italská superkapela. A taky proto, že si můžu psát co chci. Třeba: potrat, lednička, špagety, vařecha, koblihy, mrtvej delfín.

Proč by vás měla zajímat italská superkapela? Protože obsahuje Eugene Robinsona, což je něco jako anti-Morgan Freeman. A zpěvák a tahoun Oxbow. A vypadá takto:

4099131704_e6d23bd082_o

Pokud nevíte, kdo jsou Oxbow, pak si je můžete poslechnout ve videu níže. Předtím, než si jej pustíte, doporučuji odvést babičku do vedlejšího pokoje.

https://vimeo.com/7818936

Eugene Robinson, zpěvák, rváč, filozof, spisovatel, žurnalista atd, má poslední dobou i další zajímavý hobby a to že na starý kolena to víc než s Oxbow táhne s jinejma kapelama a co rok vypustí do světa nějakou kolaboraci. Jelikož zpívání mu jde asi jako mě opravování parních motorů, není to zrovna vždycky dobrej poslech. Jeho koncert s Xiu Xiu mě málem nějakou astrální audiosilou zabil, na druhou stranu předloňská kolaborace se ZU byla naopak výtečná.  S italskejma špagetama se dal dohromady loni a na podzim vydali pod hlavičkou Buněl první (a asi i jediný album) A Resting Place for Strangers (natočeno za dvanáct dní) a rozhodně stojí za to, i proto, že Robinson po dlouhé době upustil od svého tradičního přednesu ve stylu „napodobování umírajícího kohouta“ a začal víceméně zpívat. A taky to stojí za to, protože je to kurevsky dobrej noise rock a Zeman je čurák. Coincidence? I dont think so.

Úvodní Cold or Hot je ještě klasická oxbowovina (spoken word, pazvuky, bordel na bicích), ale hned po ní se přiřítí druhá This is love a když píšu přiřítí, tak tím myslím, že se doopravdy přiřítí, asi jako když Halina beží z kopce. Žádný prostor pro bluesové/kakofoní experimenty jako v domovské kapele, tady se šlape do plnejch od začátku a třetí I, Electrician to vytáhne do parádních výšin. A tam se deska drží po celou dobu. Dump Truck dá na chvilku vydechnout a Robisnon si démonicky zablekotá a pak už se jede až do konce.

V Dropboxu.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s