PROČ

aub-bon-broth

Proč je slovo, se kterým se každý den od onoho osudného pátku probouzím. Proč jsme proboha nahráli podcast. Ani já, ani Šumivo nemáme světu vůbec co nabídnout, leda, že by někdo konečně vynalezl nějakej pohon z fekálií – to bychom tam mohli nakadět a načůrat a být konečně lidstvu nějak prospěšní. I přesto jsme se rozhodli, že potěšíme ucho leckterého masochisty a zaznamenáme naše hlasy na médium – proč? Vždyť to říkám, sám nevím. Jediné co si dokážu představit je jen ona situace, kdy se nás naše potencionální dvanáctileté děti při hraní v pokojíčku zeptají „tati, a proč jste to tehdy udělali?“ a já se jen potichu zvednu, zajdu do pracovny a zastřelím se.

Každopádně s trochou štěstí vznikl první podcast tohoto blogu. Neměl scénář a nevěděli jsme o čem mluvit a tím jsem jej myslím naprosto skvěle popsal. Je to strašný. Ale mám tušení, že to bude lepší. Možná. Možná si napíšeme scénář a možná budeme vědět o čem mluvit. Možná přijdou nějaký hosti a dostaví se témata. A možná budeme s Šumivem mluvit stejně nahlas a já přestanu huhlat a Šumivo si přestane hrát v ruce s mikrofonem a vytvářet podivné zvukové šumy. A taky se nám možná ozve Evropa 2 a stanou se z nás Leoši. Kdo ví. Jak říkal Steve Jobs – co se stane, to se stane. A taky se to stalo.

V tomhle díle jsme každopádně mluvili o novém filmu o automobilové závodnici Olze Hepnarový, o tom, proč vlastně posloucháme kytary (to jsme nakonec nevyřešili), o knížce Jona Fosseho a tak různě. V budoucnu to asi dostane nějakej řád, ale teď byste jej hledali marně. Abyste pochopili naše zoufalství, ponechal jsem všechno uvnitř a nestříhal to.

Proč o tom všem píšu? No asi proto, abyste o tom věděli ne. A taky proto, že jsme v podcastu slíbili, že pak někam hodíme co hrálo, abyste si to popřípadě mohli pustit. Takže zaznělo toto:

  • SNTS – Oblivion
  • Huren – Kotimikro
  • Pulled Apart By Horses – High Five, Swan Dive, Nose Dive
  • Pianos Become The Teeth – Sunsetting
  • HVOB – Cool Melt
  • Wholy Techs – Hire
  • Adebisi Shank – Masa
  • 65daysofstatic – Dance Parties (Distant)
  • LADYDOG – Kingh dog
  • Birds in Row – You, Me and The Violence

Podcast si můžete pustit přes mixcloud, což je vlastně docela příjemná stránka, pokud tam ještě nejste zaregistrovaní. Náš profil je tady a přímo tento díl je tady. Nebo přes Soundcloud a to je zase tady. A taky je v dropboxu, takže pokud jste ve sdílené složce, můžete si ho už teď stáhnout.

Pokud vezmete vážně naši výzvu poslat nám otázky, využijte mail WWWAR@inbox.com a nebo to napište na náš facebook. To snad zvládnete najít a já sem nemusím dávat na všechno linky jako úplná dilina.

 

 

 

 

 

One Comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s