Superkulička

Dobré večery kovbojové,

jak se dneska máte? Já doufám, že dobře a že nikdo nemá průjem. Nebo AIDS.

Vejvar s kuřecím je zpět. Welcome. Bom vindo. Haleluja. Předem bych se chtěl omluvit za delší nečinnost poslední týdny. Prvně jsem se flákal někde pryč a v pokoji kde mám superpočítač a superkuličku, která dokáže odhalit dobrou hudbu,  byla nalifrovaná moje tchýně Mary Jo, takže nejenom, že jsem nemohl stahovat nový fošny, ale ani jsem pořádně nemohl stáhnout kalhoty a vrhnout se na moji ženu, páč tu máme tenký zdi. Takhle nějak si představuju aktuální život v Sýrii, prostě peklo. #jesuissýria

V srpnu jsem se chystal na fesťák a hned vám řeknu jakej byl: festival Paredes de coura byl skvělej, ale já ho strávil tak, jako většinu festivalů na který jsem nakonec nejel – doma. Bylo moc teplo. At the drive-in jsem tedy nakonec neviděl, ale dlouho mi to nevadilo. Nedávno jsme totiž jeli kolem mekáče, tak říkám stará, střihni to tam, a bum, at the drive in #dyi music vy ponožky. Jo ale vlastně jsem byl na jiným festivalu a to stálo dost za hovno. Pokud někdy pojedete na Milhoes de festa v Barcelos, tak nejezděte. Viděl jsem asi jen čtyři kapely, ale zabít jsem se chtěl asi desetkrát. Že může být vždy ještě hůř potvrdil zdánlivě nevinný kebab, který v mém břiše po protrpěném pop-punku, country a ragaéjetonu zorchestroval i ještě docela solidní násyp střevního crustu a dronu. Pokud byl někde poblíž L.Pierre a pořizoval nějaký field recordings, pak jeho nová deska bude dosta apokalyptická.

S kaděním mám každopádně ještě jeden postřeh – terminologii. Vzniklo to asi takhle – moje buchtička nemá žádnej ostych a tvrdí, že její kading ray „smells like roses.“

„Spíš jako Guns n Roses,“ poznamenal jsem.  Tahle na první pohled banální poznámka vedla k velmi důmyslné hře šifer, kterou dávám párům k dispozici:

Pokud je to normální kaděníčko – Sweet child of mine
Pokud jde o pořádnej průjem – November rain
Pokud jde o řádnej guláš aneb nikdo neví jestli se ještě vrátím – Welcome to the jungle
No a zácpa je samozřejmě waiting for Chinese democracy

Nevím jak vy, ale celkem jsem tento systém ocenil hned v několik následujících týdnech a zpětně si nedokážu představit, jak jsem bez něj mohl žít. Už žádný trapný pohledy u stolu, šeptání a naznačování, že se musím jít pořádně vyndat na záchod, jinak zemřu. November rain a naskle!

No ale teď už k té hudbě z toho lepšího konce než análního. Šumivo opět sebral všechny roční zásoby odvahy a odjel do Německa si zase trošku hudebně zahajlovat. Výsledkem je, že objevil Belief defect. Já se z toho skoro zgunsesroseoval. A tím to neskončilo. Letošní babí léto se najednou proměnilo v obrovský příval hudebních orgií, kdy týden co týden přebíjely fošny fošny předchozí. Už dlouho jsem nezažil, že bych nevěděl kam dřív slyšet. No a proto jsem vytáhl Superkuličku a udělal další mix.

Rád bych vám superkuličku představil blíž. Kolega Pečivo ji vymyslel před šesti lety v autě a od tý doby existuje. Superkulička je věc, která je super a je všechno, tudíž je superkulička třeba i anální sex, svíčková nebo novej mix. Já se s těma mixama moc nekamarádiju, protože to člověk půl dne plácá dohromady aby si nikdo nevšiml těch přechodů mezi songama, a pak si jich nikdo ani nevšimne! Duhh. Tentokrát jsem z toho ale měl radost, páč je tam fakt tolik dobrý hudby!!

Nevím, jestli sledujete náš smrtsparte kanál na telegramu, takže pokud ne, vězte, že jsme tam o něco živější než tady. Poslední týdny sme tam seslali pekla typu Petit Singe, Belief Defect, memotone a podobný bubáky – zmiňuju to, protože všechny ty alba jsou super trůper a doporučení. V Superkuličce tohle všechno je.

Belief Defect pobořili Atonal, moje a Šumivovy anální vývody – a poboří i vás. memotone se před pár lety uvedl hezkou tuc bum ambientní deskou I Sleep. At waking – bylo to pěkný, ale stejný jako sex s vaší holkou, párkrát a dost. Kupodivu je novinka z loňského roku Chime hours posun do všech stran, směrů a levelů. Bird Eating Spider budiž příkladem. Kdo zvládne videoklip a song s gramem heroinu v těle, ten musí zvládnout už všechno. Jedna z nejlepších letošních desek je od Antwooda, což není ti pičusové Die Antwoord, bacha na to, chápeš? Čekuješ to? Bacha nebo ti dám beef. Kdo Antwooda nezná stahujte loňskou desku, letošní desku a připravte se na výlet do budoucnosti. V Superkuličce samozřejmě je taky. Dále Orson Hentschel, Brett Naucke a CARES – tyhle jména taky berte jako doporučení na stažení celého alba. Jo a sou tam dvě flákoty od Finna McNicholase, kterej si to zatím prcá na vrcholku všech nejlepších alb všech dob tohoto roku. Coma Forever, Pt. 2 je tak hezkej track že vás rozbrečí, následující Anon vám zase vymlátí šrouby z těla. Housle jako nůž.

V září, 29., nebo tak nějak, taky vychází novej Frost (oficiálně). Tak nebuďte kundy a plaťte. Venku je Treshold épíčko a je boží. A kdo pochyboval (po Auroře to bylo trochu takový notyvoledoprdele), toho musel singl Ionia totálně přitlouct. Respektuješ to? Nebo ti dám beef ty vole! Kromě prostitutek, makovýho závinu, drog, dvou prostitutek naráz, jagera, becherovky a pizzy není mnoho věcí, za který by bylo smysluplnější platit, tak mu tam navalte nějaký banány.

a0503914734_10

Poslední dobou moc kytar a dlouhejch vlasů neposlouchám, takže sem sám sebe docela překvapil, že jsem zase sám sobě něco dobře doporučil, páč se mi líbily vobaly na internetech. Ty dvě věci jsou shodou okolností zadarmíko na bandcampu a vám tedy nezbývá, než stahovat. Jak říkaj rappeři, Když chceš dělat věc, musíš dělat věc. Jedna kapela se jmenuje Chaviré a druhá Dad Thighs. A obě desky jsou skvělý. Jak píšou děcka na CzechcoreJinak taková ta klasika: zvonivý kytary, vybrnkávky křížený s nářezem, jako kdyby to hrál Šaman na Jaguara; střídání tempa s občasnym náznakem a4089258215_10breaku bez nablblý metalcorový zhovadilosti; šepot, zpěv, řev a stále vlající černá vlajka ve větru. Křičenej refrén všema členama, ale ne do mikrofonu. (stelca77). No a Dad Thighs jsou takovej podivnej mix post-hardcore, ema a tralala balad, že nevím, ale je to kurevsky chytlavý a zajímavý. Jednou pomalu a divně, podruhý jako La Dispute v nejlepších letech (song The Rain It Raineth).

TAK ZDAR nebo vám dám BEEF.

Jo a nakonec ukázka, jak to dopadá, když se vám v redakci splaší chat!

telegram-music

 

2 Comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s