Enjoy yourself, it’s later than you think #5

photo_2018-01-22_22-38-24

Dobrej den vespolek.

Novej ročník je tady.

Chápete, The Rock a nočník, hahaha! No to se mi teda povedlo! To je gól. 1:0 vedu.

Jestli si po tom vtipu někdo myslí, že mám health problems, tak má pravdu. Mám totiž čtyři alba Health Problems a jsou dobrý jako bazalkové pesto natřený na vagí… jsou dobrý jako že dost.

Health Problems jsou noise rockeři odněkud z Ameriky a dokonce jsem našel i nějakej rozhovor, ale proč já bych ho sem dával, že ano? Koho zajímají rozhovory. Já mám rozhovor každej den s někým, třeba Co to bude a já pám, že Chci kafe, a on pá A to je všechno? A pak později já pám Zaplatím a oni paj Tak jedno euro. Vidíte? Kdybych sem měl psát všechny rozhovory, to by pak na internetu nebylo místo.

Health Problems nejsou žádná novinka (poslední album 2015) nebo tak něco, ale rozhodně neprohloupíte, když si poctivě stáhnete jejich celou diskografii, která čítá čtyři alba jak jsem psal nahořejác. A všechny jsou dobrý, přičemž poslední dvě, Winners a Ugly Man jsou extra dobrý. hešteg něco jako STNNG, Buildings, Melvins a tak dále pana krále. Najdete je na bandcampu a nebo v našem telegram kanálu, pokud ho tedy máte odebphoto_2018-01-22_22-38-28íranej vy líný megery.

Další fošna z vokruhu a lá rock’n’roll, hihi, chápete, jakože the rock a vedle něj roláda a dohromady rocknroll, LOL, 2:0, je dosti omotaná francouzkým odérem post-punku,  krautrocku a darkwave, přičemž je to sexy jako nepokaděný kalhotky. Vox Low a jejich stejnojmenná deska se přihašuje na začátku února, ale jelikož THE FUTURE IS NOW, já už jejich desku samozřejmě slyšel a tímto vám ji doporučuji z budoucnosti. Není to nic náročnýho a kdo částečně vyrostl na indie rocku, za což se teď tak trochu stydí, ale přesto si chce jednou za čtvrt roku pustit něco, u čeho bude přidupávat, tak jako já, tak Vox Low by tuhle choutku mohli ukojit. Můžete si to stáhnout z našeho kanálu, nebo si to třeba pustit na internetu. Jo a vydává to label Born Bad. Jestli neznáte, tak tam mají pár zajímavých francouzských kapel vydupávaček, přičemž můžete rovnou stáhnout i Usé. Není zač.

Ale není všechno kytara co se netřpytí. O pití mi ani nepovídejte. Poslední víkend jsem se tak zdunil, že mi někdo dokonce nazvracel vedle postele. Kdo to mohl být jsem do dnešního dne nezjistil. Všechno zlé je ale k něčemu dobré, a tak jsem ve stavu totální apatie začal poslouchat nějaký dunění a tak, čti drone a dark ambient. A objevil jsem Wordclocka, aka další portugalskej zářez. Tenhle mladej kluk pendluje mezi Portem a Londýnem a teď (2017) se přifařil s druhou delší fošnou – a jestli první fošna byla Jindřichův Kanec, tak druhá je minimálně Vepřové Budějovice. Jmenuje se Heralds a je to velmi příjemný minimal drone / dark ambient. Již brzy ve vašem Telegram čanále.

Hudební chameleontika pokračuje. Po dark ambientu a rokecu se u mě v poslední době urodily objevy i na poli nevídaném. Ba přímo zakletém. FUNKU. Čteš do dobře vejvarová rodino, PALIVO SE POMÁTL. JE TO DĚDEK. Co bude příště, ptám se sám sebe. Začne se mi snad třeba líbit i SKA? Nebo GOSPEL? Stane se ze mě GAY? Budu VEGETARIÁN? Život je jedna velká luštěnka. Ale zpátky k věci, Khruangbin vydali už pár desek, čumím že na last.fm mají dokonce 90k posluchačů, ale mě si ziskali až novinkou, kterou zatím teda uvádí dva singly. Asi jsem měl nějakej funky večer nebo co, ale prostě si mě to omotalo okolo prstu a začal jsem se vlnit jako po deseti jégrech. Je to neodolatelný, přiznávám. Novinka se jmenuje Con Todo El Mundo a vychází 26.1. Bude v čanelu.

Ale zpět k tvrďáckým věcem. Nerad bych tady dlouho rokoval o funku. K rokování jsou vhodnější jinačí místa. Třeba poslanecká sněmovna.

photo_2018-01-22_22-33-22

HIHIHI, rok, chápete, jako že tam rokuje, LOL, 3:0 pro mě. Novinku vydala konečně Soho Rezanejad, ale moc hnědý gatě z toho nemám. Příjemný to každopádně je a možná to bude i událost. Možná ne. No a zbytek hopem skokem. Ze začátku roku se hodně povedla novinka Andy Akiho. Je to ale trošku hardcore level, takže jestli nemáte rádi contemporary klasiku a rychle vám dochází trpělivost a pozornost, asi si to ani nestahujte vy kulturní prasata. Za mě album ledna.

Ještě stojí za pozornost ambient v podání Ljerke, taky se konečně urodilo nějaký dobrý plus minus industriální techýnko Catharsis – A purging of demons a tak dále pana krále naschledanou.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s